Како гром од ведро небо, Барселона го донесе Бразилецот!

6331

Според тврдењето на некои медиуми, Паулињо е нов играч на Барселона.

Тој моментално игра за Гванжу и често беше споменуван како засилување за Барселона, а се ширеа и гласини дека ќе замине од Кина поради нередовна плата.

За Паулињо сумата е 40 милиони евра, тој е играч за врска и би бил огромно засилување за Каталонците.

Валверде го сака во тимот за да ги засили дефанзивните карактеристки на тимот. Иако некои медиуми изјавуваат дека ова е завршена работа, сепак нема официјална потврда.