Кавендиш се повлече од Тур д Франс, има скршеница на рамото, еве зошто… (Видео)

758

Британскиот велосипедист Марк Кавендиш беше приморан да се повлече од годинешното издание на Тур д Франс. Тој заработи повреда на рамото, на синоќешната четврта етапа, откако беше турнат од Петер Саган.

Саган иако подоцна се извини за неспортскиот потег беше дисквалификуван.