Иџе по успехот во Нирбургринг: Перфектен сетап, благодарност до сите, трофеите се за Македонците! (Видео)

1423

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски, Иџе, по трката и големиот успех во Нирбургринг, им се заблагодари на сите во тимот, и навивачите кои ги има во се поголем број во Македонија.

Стефановски оствари победа и втора позиција, а по трките, испрати порака со видео материјал, во која се заблагодарува до сите и ги опишува своите импресии по извозените трки.

تم نشره بواسطة ‏‎Igor Idze Stefanovski‎‏ في 27 مايو، 2017