Истече трпението, Гвардиола за малку не го фати судијата за гуша (ВИДЕО)

849

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола имаше жестока кавга со судијата на дуелот со Наполи, Феликс Брих.

Во второто полувреме дојде до нсогласување околу една од измените на премиерлигашот. Гвардиола тотално збесна, му се развика на Брих во лице, а малку недостасуваше да го фати за гуша.