Илијоски и неговата хит прослава во стилот на Балотели и Роналдо (Видео)

1691

Неизмерна беше радоста на битолската екипа Пелистер, која триумфира во денешното финале Куп во Струмица против Шкендија.

Судбината сакаше победникот да биде решен по пат на пенали, каде поуспешни изведувачи беа играчите на Пелистер.

Последниот пенал како задача да го реализира беше задача за Блаже Илијоски, кој смирено ја пласираше топката во голот на Шкендија, за големо славје на „Чкембари“ кои беа присутни на стадионот „Младост“ во Струмица.

Најинтересна беше реакцијата на Илијоски, која помалку потсетуваше на Марио Балотели и Кристијано Роналдо.

ПЕЛИСТЕРРРРРРРРРР ШАМПИОНННННННН!!

تم نشره بواسطة ‏‎Спортисимо Македонисимо‎‏ في 17 مايو، 2017