Затоа е најдобро крило: Потегот на финалето го има – Тимур Дибиров! (ВИДЕО)

1330

Рускиот репрезентативец во редовите на Вардар, Тимур Дибиров синоќа беше избран за најдобро лево крило на завршниот турнир од СЕХА лигата.

По она што го покажа во Брест, сосема заслужено. Освен што со пет гола беше најефикасен во тимот на Вардар, Дибиров го има потегот на финалето. На десетина минути пред крајот при водство на “црвено-црните” од 21-17, Русинот се наоѓаше во, навидум, безизлесна ситуација, но со фантастичен шут го реши Мирко Алиловиќ и на Вардар му донесе предност од недостижни пет гола разлика.

Play Of The Match: Timur Dibirov

Amazing stunt by Тимур Дибиров // Timur Dibirov! #experiencehandball

تم نشره بواسطة ‏‎SEHA – Gazprom League‎‏ في 9 أبريل، 2017