Деле Али игра симултанка против Реал (ВИДЕО)

661

Англискиот репрезентативец Деле Али го игра натпреварот на кариерата.

Младиот фудбалер на Тотенхем го постигна и вториот гол против актуелниот европски првак Реал Мадрид и е на пат сам да му ја донесе победата на својот тим. Во моментите кога Реал нападна и се очекуваше да израмни, Али повторно искористи едно невнимание и со мала помош Серхио Рамос го совлада Касиља.