Гонзалез со поштеда за нашите пред Словенија – го откажа попладневниот тренинг

734

СпортКлуб.мк, директно до Загреб

Селекторот на македонската ракометна селекција, Раул Гонзалез се реши денес наместо планирани два, да одржи само еден тренинг во пресрет на утрешниот меч од Ц групата против Словенија.

Утринскиот тренинг се одржа во „Арена Загреб“, а воедно ова беше и посленото воигрувања пред утрешната пресметка.

Иако беше планирано да се тренира и од 6:30 до 19:50 часот во „Дом Спортова“, сепак беше соопштено дека овој тренинг нема да се одложи.