“Волшебникот со топка“ американските новинари откачија по Теодосиќ (Видео)

3491

Долго беше посакуван во НБА лигата, а кога конечно се пресели, им покажа што може и ги воодушеви следбениците на најсилната кошаркарска лига на светот.

Милош Теодосиќ во дресот на ЛА Клиперс има феноменален старт, фантастичниот плејмејкер продолжува со одличните асистенции, тоа е она што и најдобро го знае, а мината ноќ на мечот со Сакраменто на кој неговиот тим славеше со 100:84 подели неверојатни шест за 23 минути поминати на паркетот.

Неговата способност да ја измести одбраната без да влезе во рекетот е неверојатна…