ВИДЕО: Јунајтед загуби, па навивачите жестоко удрија по него – мака ни е што го гледаме

1543

Њукасл ја продолжи лошата низа на Манчестер Јунајтед откако го порази тимот од „Олд Трафорд“ со 1-0.

Навивачите на „црвените ѓаволи“ никако не може да бидат задоволни од нивниот клуб откако забележа нов пораз иако во тимот има ѕвезди како Погба, Санчез, Лукаку.
По новиот пораз стигнаа низа критики за речиси сите играчи на Јунајтед, но на фановите најмногу им се смачи од Смолинг кој исценира еден прекрашок, па доби жолт картон за симулирање.

„Замислете Видиќ да го прави ова. Замислите Рио Фердидан да го стори сличното. Замислете ова да го направи Јап Стам, замислете ова да го направи Стив Брус. Мака ми е“, напиша еден фан.