(ВИДЕО) Штербик во Топ 5 одбрани на колото во Лигата на шампионите

454

Голманот на Вардар повторно се најде во изборот за најдобрите пет одбрани на колото во Лигата на шампионите. Штербик ја има третата најдобра интервенција.

„Арпад Велики“ беше еден од најдобрите поединци на Вардар во победата на гостувањето кај Загреб, откако го заврши натпреварот со 17 одбрани од кои дури 13 во првото полувреме.

Неговата двојна одбрана против ППД Загреб е на третата позиција во изборот за најдобрите пет одбрани.

Останатите голмански интервенции кои се најдоа во Топ 5 може да ги видите ТУКА.