(ВИДЕО) Цела Англија во транс: На играч на Хадерсфилд му излезе пенисот среде пренос

3274

Првата победа на Хадерсфилд во Премиер лигата по речиси два месеца остана во сенка на една урнебесна сцена која отиде во телевизискиот пренос.

Додека камерите на Скај спортс го снимаа менаџерот Дајвид Вагнер како се шета крај аут линијата, во позадина еден играч се пресоблекуваше и гледачите можеа да го видат неговиот пенис.