(ВИДЕО) Хаос во главата на Холанѓанецот: Ван Дајк ја утна соблекувалната во Саутемптон

1270

Првпат откако минатиот месец се пресели во Ливерпул, Вирхил ван Дајк гостуваше кај својот поранешен клуб Саутемптон.

И очигледно дека уште не се навикнал на “црвените” бидејќи на Сент Мери ја утна собвлекувалната и влезе во онаа во која одеше до минатата полусезона.