ВИДЕО: Само вака, крвнички може да се запре одличниот Мицевски – последиците стравични

1549

Адријан Мицевски, најдобриот македонски футсал играч предвреме ја за заврши тековната година со настапи по еден брутален старт во последното коло од хрватската футсал лига.

На мечот помеѓу Сквер од Дубровник и актуелниот првак Национал, Македонец на неколку наврати беше брутално фаулиран и тоа со намерен удар во нога, без топка, како што е и следната ситуација.

Prasanje do sudiite ? dali ova za zolt , crven ili za vo zatvor ??!!

تم نشره بواسطة ‏‎Adrijan Micevski‎‏ في 10 نوفمبر، 2017

Мечот Сквер го загуби со 3-6, а последниот гол што Мицевски го постигна за 2017 е уште една мала мајсториа. На овој меч нашиот футсал интернационалец заработи потешка повреда и се здоби со скршеница на ногата која што ќе го одалече од терените од два до три месеци.

تم نشره بواسطة ‏‎Adrijan Micevski‎‏ في 9 نوفمبر، 2017