ВИДЕО: Перу и женска одбојка некако баш не оди, ама секси Миранда и тоа како…

1037

Кога ќе се спомне Перу и женска одбојка, од прва некако не оди, но сега имаме мотив да ги следиме дуелите во оваа јужноамериканска држава,а причините се Роцио Миранда.

Disfrutando del calor de #Iquitos

A post shared by R O C I O M I R A N D A 🇵🇪 (@r_miranda28) on

Оваа преркасна одбојкарка која сега иам 30 години, поради приватни причини, принова во семејството се реши да замине во пензија. Миранда беше капитен на Университарио де Депортес, но славата ја доби откако се реши да се соблече полугола.

„Нема ништо лошо во во тоа. Јас и така живеам таков живот, не само пред камерите. Имам одлично дел и би било скандал доколку не го покажам“, изјави Миранда.

Un lindo recuerdo! Gracias #ESPN

A post shared by R O C I O M I R A N D A 🇵🇪 (@r_miranda28) on

Така оваа веќе поранешна одбојкарка сега има нова кариера, како модел од што пристојно заработува, со сигурност повеќе од спортот.