(Видео) Најлошите 30 секунди во Премиер лигата: Фудбалерите на Челзи и Барнли во аматерско издание

2182

Челзи и Барнли денеска одиграа феноменален натпревар во рамките од првото коло во Премиер лигата. На натпреварот во кој славеше Барнли на гостински терен имаше пет погодоци, но имаше еден момент на мечот кој го привлече вниманието со кој фудбалерите на двата тима нема да се гордеат.

На момент фудбалерите на едниот и другиот тим беа сосема неповрзани и делуваа како потполни аматери кои не ги задоволуваат критериумите ни за во општинска лига.

https://twitter.com/mikesanz19/status/896419479349080069