(ВИДЕО) Металург загуби, но цепелинот на Гуглета и Илиќ во Топ 5 голови на колотo

434

Екипата на Металург загуби од француски Монпелје во Лигата на шампионите со 21:27, а натпреварот беше исполнет со атрактивни потези и голови.

Токму два гола од овој натпревар се најдоа во изборот за Топ 5 на колото. Едниот е дело на ракометарите на македонскиот претставник, Александар Гуглета и Вања Илиќ, кој се најде на петтото место, а голот на Валентин Порт од Монпелје е на првото место на листата.

Најдобрите пет голови на колото во Лигата на шампионите можете да ги видите ТУКА.