ВИДЕО: Каков СРАМ – голманот на САД киксираше како мало дете

688

Фудбалската селекција на САД, која по долги години, за првпат нема да настапи на едно СП, одигра пријателски меч против европскиот првак Португалија кој што заврши со реми од 1-1.

Американците добро го отворија мечот и во 21. минута преку Мекини поведоа со 0-1. Но чуварот на мрежата на САД со кикс како мало дете им подари гол на Португалците кои десет минути подоцна израмнија на 1-1 со голот на Антунес.

Сепак дефинитивно, потегот на вечерта го имаше голманот на Американците, Итан Хорват кој пацерски, ја испушти топката која му мина меѓу нози и заврши во мрежата.