ВИДЕО: Екипата на Барди има право да се жали поради оваа крупна судиска грешка

925

Судијата на натпреварот Валенсија – Леванте (3:1), главниот арбитар Хименес ги разбесни навивачите на гостите, поради големата грешка која ја направи при една судиска одлука.

При резултат 1;1, гостите постигнуваат чист погодок за водство од 1:2, но поради веројатно избрзаната одлука, им го поништи регуларниот погодок, момент кој подоцна беше уште по драматичен, бидејки домаќините во следниот напад, поведоа со 2:1 и целиот тек од натпреварот отиде во спротивен правец.

Веројатно тоа беше и деталот по кој беше натпреварот решен, затоа што во финишот од средбата, Валенсија со пенал ја потврди победата за 3:1, а Леванте сигурно има право да се жали до федерацијата поради оваа крупна грешка на судијата.

Македонскиот фудбалер Барди играше само 20 минути, тој влезе во игра на местото на Докјур.