ВИДЕО: Голем превид – Тотенхем поведе со гол од ЧИСТ офсајд

699

Во дерби пресметката на вечерта во рамки на 4. коло од групната фаза во Лигата на шампионите, тимо на Тотенхем  стигне до водство  против Реал Мадрид од 1-0.

Но сепак голот е постигнат од чист офсајд, а стрелец беше  Деле Али по асистенција на  Трипие кој се најде во недозволена ситуација, но судијата не реагираше.

Ова е очигледен превид, па доколку резултатот остане непроменет, „кралевите“ по мечот и тоа како ќе грмат.