ВИДЕО: Голеада во Украина, Шахтјор и Феeнорд за ПЕТ минути дадоа ТРИ гола

300

Мечот од 4. коло од групата Ф во Лигата на шампионите, кој се игра во Харков помеѓу Шахтјор и Феенорд имаше возбудлив почеток.

Во временски период од пет минути падна три гола, а интересно првин поведоа Холанѓаните, за да Шахтјор направи пресврт.

Фејнорд во предност го донесе Јоргенсен во 12. минута, за да во продолжени Украинците преку Фереира во 14. минута и Марлос кој стрелаше во 17 минута направат комплетен пресврт.