(ВИДЕО) Арпад Штербик – Колку постар, толку подобар

932

Голманот на Вардар, Арпад Штербик повторно блесна тогаш кога е најпотребно, па беше најдобриот индивидуалец во редовите на европскиот првак на гостувањето кај ППД Загреб.

ЕХФ ТВ му посвети посебно внимание на голманот на Вардар, споделувајќи видео од неговата фантастична двојна одбрана против ППД Загреб.

„Штербик е како виното… Колку постар, толку подобар“, напишаа од ЕХФ.