Борозан со перформансите против Пик Сегед си обезбеди место во тимот на колото во ЛШ

484

Црногорскиот интернационалец Вуко Борозан, со постигнатите 8 голови на мечот против Пик Сегед (26:26), си обезбеди место во тимот на колото во ЛШ овој викенд.

Црногорскиот репрезентативец сезонава постигна вкупно 20 голови во ЛШ, а овие 8 се досега најмногу сезонава.

Идеален тим на 4. коло во ЛШ

лево крило – Џери Толбринг (Кристијанштад)
леб бек – Вуко Борозан (Вардар)
среден бек – Габор Чазар (Кадетен)
лев бек – Жига Млакар (Целје)
десно крило – Александар Гуглета (Металург)
пивотмен – Камил Шипжак (Барселона)
голман – Иван Пешиќ (Мешков)